Prailgintas terminas draudžiantis žvejoti vėgėles

Gruodžio 15 d. įsigalioja draudimas žvejoti vėgėles. Nuo šiol jis tęsis dviem savaitėmis ilgiau – iki sausio 31 d. – praneša Aplinkos ministerija.

Draudimas žvejoti nakties metu pagrindinėse vėgėlių nerštavietėse – Nemuno upėje nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžio upėje nuo žiočių iki Babtų tilto – nuo šiol taip pat bus ilgesnis ir tęsis ne iki sausio 15 d., bet iki sausio 31 d.

Toks sprendimas priimtas įvertinus vėgėlių svarbą gamtinei ekosistemai ir siekiant pagausinti senkančius jų išteklius. Nors šios žuvys veisiamos dirbtinai, išteklių būklė negerėja.

Pagal mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių reikalavimus vienos žvejybos metu leidžiama sugauti ne daugiau kaip tris vienetus vėgėlių, kurių dydis turi būti ne mažesnis kaip 45 cm.

Atsižvelgus į Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto Žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijos mokslininkų atlikto mokslinio tiriamojo darbo „Vėgėlių išteklių įvertinimas Lietuvos upėse ir Kuršių mariose, rekomendacijų šios žuvų rūšies apsaugos ir gausinimo priemonėms parengimas“ rekomendacijas, nuo ateinančių metų numatoma drausti  į nerštą migruojančių vėgėlių ne tik mėgėjų, bet ir verslinę  žvejybą.

Tiriamajame darbe pabrėžiama, kad Nemuno upėje meškeriotojai tikslingai žvejoti vėgėles pradeda nuo Šilininkų kaimo ir baigia ties Vilkija ar net netoli Kauno.

Pagal daugiamečius duomenis intensyviausiai eksploatuojami ruožai driekiasi ties Plaškiais, aplink Rambyną ir Viešvilę. Dėl pakankamai didelio kasmetinių žvejybų skaičiaus, proporcingai šiuose ruožuose fiksuotos vieni didžiausi sėkmingų žvejybų skaičiai, tai yra kartų, kuomet pasisekė pagauti vėgėlę.

2014 – 2018 m. vidutinis meškeriojimo intensyvumas pagrindinėse vėgėlių žūklavietėse ir sugavimai per žvejybos pastangą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.